Stále čekám na otázky k výslechu - ZDE

Volání sirény: Prokletí (RC)

28. září 2014 v 10:31 | Ellnesa |  Recenze
Název: Prokletí

Autor: Michaela Burdová

Série: Volání sirény

Díl v sérii: 1

Počet stran: 280

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2014

Volání sirény – Prokletí
zdroj obálky a anotace: Fragment

Anotace:
PŘEKONÁ PRAVÁ LÁSKA STALETÍ, SMRTÍCÍ NENÁVIST A DÁVNÉ PROKLETÍ?
Larissa je siréna. Už stovky let jí moře přikazuje zabíjet muže. A ona tak činí. Touží však z tohoto bludného kruhu uniknout. Je rozhodnuta udělat pro to cokoliv. Svojí krásou ovládne černomága Liama, a ten se do ní bezhlavě zamiluje. Nabídne jí dohodu: pokud se stane jeho ženou, pomůže jí zpřetrhat pouta, která ji spojují s nemilosrdným mořem. Larissa souhlasí.
Cestu jí však zkříží Derren. Je to první muž, který jí neleží u nohou a odolává jejímu uhrančivému půvabu. Jeho odtažitost začne Larissu přitahovat a ona není schopná se svým citům bránit. Dokáže si vybrat toho pravého? Bude ochotná obětovat lásce třeba i svoji nesmrtelnost?

Můj názor:
Ještě mám živě v paměti, jak jsem nejistě před rokem a půl procházela knihovnou a hledala nějakou pořádnou fantasy. A pak jsem pohledem přejela úsek autorů od "B" a zaútočila na mě knížka s názvem Poselství jednorožců - Strážci dobra. A tak jsem nezaváhala a pujčila si ji. Je to rok a půl, kdy jsem držela v rukou její první knihu a teď v rukou držím už desátou.
Nebylo by fér kdybych mladičkou fantasy spisovatelku porovnávala s i o několik desítek let staršími autory. Takže si rdši dovolím hodnotit před lety vydanou její prvotinu a Prokletí.
Jsem trochu zklamaná, ale stále to bylo lepší než její předchozí série Syn pekel. Opět tady byl námět dvou bratrů, strašidelného tajemství, spousty netvorů a psaní tentokrát byl nucené, slova poskládaná beze smyslu a občas jsem musela vrtět nakvašeně hlavou. Ale úplná hrůza to nebyla, spíše fantasy knížka, která je v podstatě jen o pár nedůležitých věcech, ale rychle ubíhá.

Postavy:
Larissa je siréna, bytost narozená před 2 000 lety, bez srdce s nekonečnou chladností. Kvůli volání moře zabíjí muže, které nenávidí. S touhle nenávistí se narodila. Popravdě jsem měla pocit, že si myslí, že spolkla všechnu moudrost světa a odsuzuje lidi za to, že řeší malichernosti svého ubohého života. Přitom ona sama stále řeší, jestli jí srdce zkamenělo nebo ne a podobné nepodstatné detaily. Vím, že takhle se to zdá jako kruté, ale je to tak. Larissa se dost tváří jako nedostupná. I když mi místy připadala pitomá, tak mě vyloženě neštvala (ale vztah jsem si k ní taky nevybudovala) a byla rozhodně věruhodnější než třeba Neilin z Míšiny druhé série Křišťály moci...
Rose je Larissina drzá služebná, její osud bych jí nepřála. To co se jí stalo... Byla milá, uměla udržet tajemství a měla jsem jí vážně ráda. Dokázala být Larisse kamarádkou a vyslechnout ji úplně kdykoliv.
Liam a Derren jsou dvojčata, černomágové. Oba jsou dost rozdílný, v minulosti se jeden pro druhého dost obětovali. Zatímco Liam je mírnější, tak Derrena se všichni bojí. Protože je agresivnější a tajemnější. Také rád maluje. A Liam je jen tak mimochodem Larissin manžel.

Děj:
Larissa je otrokyně moře. Moře jí už po staletí nutí zabíjet muže, ke kterým cítí nenávist. Není svobodná. Je siréna.
A chce se z moci moře vymanit. Černomág Liam jí slíbí, že vykoná rituál, který jí toto přání splní. Ale něco za něco. Má se stát jeho ženou. Larissa souhlasí. Tak se roztočí kolotoč zrad, tajemství Liama i jeho dvojčete Derrena, lásky, minulosti a temnoty.

Hodnocení: 6,5/10 Proč?
Tuhle knížku doporučuji spíše nenáročným čtenářům. A hlavně všem velkým milovníkům fantasy. A co se týče postav, tak mi žádná kromě Rose nepřirostla nijak extra k srdci a celá kniha se odvíjela podle klasického vzorce Míšiných knih. Původně jsem chtěla dát jen 6 bodů, stejně jako kdysi Deklaraci smrti, ale kvůli zvláštně nakouslému konci, který se mi líbil a kvůli nádherným ilustracím dávám o tu polovinu bodu víc...

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 28. září 2014 v 14:38 | Reagovat

O knize jsem už slyšela, ale nevím, jestli mám dát téhle autorce po zklamání se Synem pekel ještě šanci... :-)

2 Lory Lory | Web | 28. září 2014 v 16:11 | Reagovat

Tuhle knížku si chci už delší dobu přečíst - především kvůli spisovatelce - ale ještě jsem se k tomu nedostala, každý navíc tvrdí o kvalitě knihy něco jiného, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne :)

3 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 28. září 2014 v 16:14 | Reagovat

Čekala jsem podobné hodnocení. Já od autorky přečetla jen Synové pekel a to mi stačilo. Vím, že je to její nejslabší série, ale nechce se mi pouštět do dalších jejich knih. Zvlášť ne do téhle, protože autorka podle mnohých psala o daném období kraviny a to mě celkem štve... :-)

4 Vendy Vendy | Web | 29. září 2014 v 22:27 | Reagovat

Nevím, jestli tohle dám, ale moc se mi líbí tvá recenze. Taky si vytvářím k některým postavám z knih vztah a v duchu si říkám - ty jseš pitomá, nebo - výborně!
Možná, kdybych si knihu půjčila, zkusila bych. Na koupi zatím nemám a kdybych měla, určitě bych investovala do jiných titulů, které už mám dávno v pořadníku.

5 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 1. října 2014 v 6:42 | Reagovat

Zajímavá recenze :)
Knihu si možná taky přečtu, ačkoli většina lidí ji hodnotí tak nějak podobně jako ty.. i když váhám, protože už rok mám od Neimy půjčenou první knihu Křišťálů a furt jsem se neprokousala první kapitolou..

6 Zoey Zoey | Web | 3. října 2014 v 21:38 | Reagovat

Četla jsem od autorky už docela dávno Poselství Jednorožců, všechny tři díly. Co tak vzpomínám, docela se mi to líbilo- ale netrhalo mě to za srdce jako jiné knihy. Na tohle dílko, takového prcka, jsem koukala v knihkupectví, čistě ze zvědavosti. Asi by to nebylo nic moc pro mě, ale ty ilustrace jsou pěkné. Myslím, že ale autorka opravdu kreslí líp než píše :D

7 Monika Monika | E-mail | 15. listopadu 2014 v 19:36 | Reagovat

Tuto knihu jsem koupila své 11leté dceři a byla jsem překvapená, že mi za dva dny oznámila, že ji má přečtenou. Sama jsem si ji tedy vzala a po pravdě, přečetla jsem ji během pár hodin. Kniha se mi velice líbila a moc se těším na pokračování. Je to nenáročná, dá se říct odpočinková četba :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama